default-logo

  2018◊

♦Peru/Bolivya Tur Programı♦

–                      peru-peru-flag                                              Flag_Bolivia

 • A : 

 • I: 

 • I:  

 • R :  

 • A : 

 • M : 

  1. Gün

   Sabah 04 00 Atatürk Havalimanı buluşmamız ardından Güney Amerika Kıtası ndaki maceramız başlıyor. 06 15 te Air France konforu ile 10 55 Paris aktarma olarak akşam saatlerinde varmak üzere Peru nun başkenti 1550 mt rakımlı Lima ya uçuyoruz. Varışımız sonrası El tambo otelimize transfer, akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

   peru_lima_1peru lima 2peru-2

  2. Gün

   Kahvaltı sonrasında gezimizin en ilginç noktalarından biri olan Nazca Çölü çizgi şekileri üzerinde uçmak üzere Pisco ya doğru yola çıkıyoruz. Çünkü hayvan,bitki ve geometrik şekiller olan 2000 yıllık bu çizgiler, sadece belli bir yüksekliğe çıkılınca fark edilebiliyor. Pasifik okyanusu kıyısı boyunca çöller ve vahalar arasında güneye doğru yapacağımız yolculukla yaklaşık 3.5 saat sonra uçaklarımıza bineceğimiz noktaya ulaşıyoruz. Çoğumuz Eric Von Daniken in dünya dışı varlıkların, antik çağlarda dünyamızı ziyaret ettikleri teorisi üzerine yazdığı Tanrıların Arabaları isimli kitabını duymuşuzdur. İşte bu kitapta bahsedilen noktalardan biri olması sayesinde dünyaca tanınan ve turistik bir nokta olan Nazca çölü çizgi şekilleri üzerinde rehber pilotumuz bizi uçurarak aynı zamanda da bilgi verecek. Sonrasında Paracas Ulusal Parkı yakınındaki otelimiz st Agustin e geçiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

  3. Gün

   Kahvaltımızın ardından Peru nun Galapagos u olarak tanınan Paracas Milli Parkı içindeki doğal yaşam açısından en güzel nokta olan Ballestas adalarına 2 saatlik bir tekne gezisi yapıyoruz. Adalara giderken enteresan bir sürpriz bizi bekliyor, bu kezde sadece denize açılınca belli bir uzaklıktan fark edilebilen ve bir tepe üzerine çizilmiş kocaman bir şamdan şekli. Pelikan, karabatak, martı ve daha birçok kuş türünü barındıran ayrıca deniz aslanlarının bolca bulunduğu kıyılarda teknemizle bu çeşitliliği gördükten sonra Lima havaalanına geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Akşam saatlerinde 1.5 saatlik 2335 mt rakımlı Arequipa uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Arequipa daki otelimiz Casa Andina Classic. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

  4. Gün

   Kahvaltımız sonrasında 1540 ta kurulan, Peru nun 2. Önemli kenti, 3 volkanla çevrili ve tarihi merkezi tamamen beyaz volkanik taşlarla inşa edildiğinden beyaz şehir lakabını alan Arequipa yı gezmeye başlıyoruz. Nefes kesici İspanyol tarzı kolonyal binalar ile dolu tarihi merkezde, Amerika nın Sistin Chapel i olarak tanınan San Ignacıo kilisesi freskleri, ancak filmlerde görebileceğimiz kaleyi andıran mimarisi ile St Catalina Manastırı, Cayma ve Yanahuara mahalleleri gezi noktalarımızdan bazıları. Arequipa sonrası dahada güneye ve dahada yükseğe 3830mt rakımlı Puno ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 6 saat sonra otelimiz Puno da Jose Antonio dayız. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

  5. Gün

   Kahvaltımızın ardından gezimizin en yüksek noktasına çıkmak üzere, dünyanın üzerinde su taşımacılığı yapılan en yüksek rakımlı gölü olması ile ünlü Titicaca ya hareket ediyoruz ve kısa bir yolculuk sonrası 3812mt rakımlı Titicaca Gölündeyiz. Bu göl üzerinde 2 ada ziyaret edeceğiz. İlk adamız Taquile. Ada yerlileri inkalar öncesinde buraya yerleşmiş ve hala bazı geleneklerini koruyor. UNESCO tarafından dünya sanatı olarak kabul edilen tekstil ürünleri ile ünlü bu ada da ayrıca Huaylon yerlilerinide ziyaret ederek onların günlük tarım, elişi ve sanat faaliyetlerine göz atacağız. Burada alacağımız geleneksel öğlen yemeği sonrası bu kezde masalsı bir diyarı andıran, sazlardan yapılan tekneler, evler, kuleler ve rıhtımları kullanan yerlilerin olduğu Uros Adası na geçiyoruz. Günün sonunda Puno daki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

  6. Gün

   Kahvaltı sonrası bugünkü hedefimiz Bolivya. Özel otobüs mümkün olmadığından yerel şehirler arası otobüs ile Titicaca boyunca ilerleyerek Bolivya sınırına kadar gideceğiz. Otobüsümüzü çantalarımızı alarak terkedip , yürüyerek sınırı geçiyor ve burada Bolivya tarafında bizi bekleyen yerel rehberimizle buluşuyoruz. Bolivya otobüsümüze yerleştikden sonra Titicaca gölü çevresinden geçerek yol üzerinde uğrayacağımız şirin kasabalar Pomato ve July ile inkalar öncesi medeniyete ait Tiwanaku harabeleri gezimizin ardından 3656 mt rakımlı La Paz daki otelimiz Rey Palace a yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

  7. Gün

   Bugün tam gün La Paz dayız. Kolonyal ispanyol mimarisi ile ünlü bu tarihi şehirde Bolivya yerlileri pazarı, cadı doktorlar pazarı, ve şehre 1 saat mesafedeki kil formasyonları sebebiyle ay yüzeyini andırdığından Ay vadisi denilen bölge ziyaret noktalarımızdan bazıları. Gün bitimiyle otelimize geri dönüyoruz.

  8. Gün

   Kahvaltımızın ardından tekrar Peru ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Sabah saatlerindeki uçuşumuz ile İnka medeniyeti ile tanışacağımız İnka ve İspanyol koloni kenti 3399mt rakımlı Cusco ya iniyoruz. Tarihi şehir merkezinde yapacağımız gezide inka ların güneş tapınağı üzerine inşa edilen St Domingo kilisesi ve İnka ların müthiş taş işçiliği ile inşa edilen, şehri tepeden görmesi sebebiyle mükemmel bir manzara sunan Sacsayhuaman kalesi ,inkaların dini, idari merkezleri Quenko,puca cara, tambomachay harabeleri göreceğimiz yerler arasında. Günün sonunda San Agustin otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

  9. Gün

   Bugun cusco çevresini tanıyacağız. Gün içinde göreceğimiz yerler Pisac yerli çarşısı, Amerika kıtasının halen yerleşim olan en eski köyü ve 16 YY da yapılan inka kalesine sahip Ollantaytambo, Maras tuz madeni ve terasları, inkalar tarafından botanik labratuarı olarak kullanılan Moray tarım terasları. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Gün bitiminde otelimize geri dönüyoruz.

  10. Gün

   Dünyanın 7 yeni harikasından biri olarak kabul edilen Machu Pichu gezimizin en merak edilen noktalarından biri, bir anlamda gala ziyareti. Öncelikle lüks trenimizle3,5 saatlik bir yolculukla Aguas Calientes’e gidiyor ve oradanda otobüslerle İnka uygarlığı’nın zirvesi, yüzlerce yıl unutulmuş ve gizli kalmış bu şehre ulaşıyoruz. Machu Pichu da yapacağımız gezi ve serbest zamanın ardından Cusco ya dönüyoruz.

  11. Gün

   Erken saatlerde Cusco Lima uçuşumuz olacak. Lima ya varışımızla birlikte akşam dönüş uçuşumuza kadar Peru nun başkentini gezeceğiz. Şehrin en önemli meydanı Plaza San Martin, Santo Domingo Manastırı ve bölgenin ilk kolonyal malikanesi Casa aliaga göreceğimiz noktalardan birkaçı. Akşam 20 00 uçuşumuz için 17 30

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada tek kişi 3950 euro
 • İki kişilik odada üçüncü kişi ek ve daha küçük yatakta — euro
 • İki kişilik odada üçüncü 12 yaşaltı çocuk küçük yatakta  — euro
 • Tek kişi — euro
 • Uçak bileti hariç  — euro
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Peru Tur Bedeli açıklamasıyla günün kurundan Euro Karşılığı TL olarak )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

 ◊İptal Şartları◊ 

 • 3 ay öncesine kadar tur iptal edilebilir.
 • 1 ay öncesine kadar tur bedelinin %50’si iade edilebilir.
 • 1 aydan daha kısa sürede tur bedelinin %20’si iade edilebilir veya son 4 güne kadar tura katılacak misafirimiz değiştirilebilir.

  Tur Bilgileri◊

VİZE

 •      T.C. vatandaşları her iki ülkeyede vizesiz giriş yapabilmektedir.

HAVAYOLU

 •      Peru Bolivya gezimiz için gidiş geliş de kullacak olduğumuz AirFrance ve KLM Skyteam üyesi olup , sadakat kartı olanlar uçuşlarını işletebilir. Peru ve Bolivyada yerel uçuşumuz olacaktır.

OTOPARK


ULKE GİRİŞ FORMU

 •      Yok

GÜMRÜK BEYANI


DÖVİZ

 •      1 USD = 3,3 PEN ( Peru Nueve Sol )
 •      1 USD = 7 BOB ( Boliviana )

KREDİ KARTI

 •      Dükkan ve restoranlarda yaygın olmasına rağmen , sıklıkla sokak satıcılarından da alışveriş yapmak gerekebileceğinden ülke para biriminin de bulundurulmasını tavsiye ederiz.

İNTERNET

 •      Otellerimizde ücretsiz WiFi bulunmaktadır.

HAVA DURUMU

 •      Ekim ayı Peru Bolivya gezisi için en iyi sezondur. En az yağmurlu dönem olmasına rağmen özellikle yüksek rakımlarda seyahat edeceğimiz için gündüz sıcak ve gece ise soğuk olacaktır. Bu sebeple yağmurluk , kazak , ceket gerekmekle birlikte tshirtlerimizide kullanabileceğiz.

SAĞLIK

 •      Peru Bolivya gezisi yüksek dağlarda yapılan sıradışı bir gezi olduğundan kendine has gereklilikleri vardır. Yüksek rakımlarda havadaki oksijen yoğunluğu az olması sebebiyle kişisel aktivite performansı dikkate değer şekilde düşmektedir. Diğer bir deyişle çabuk yorulunmaktadır. Bu sebeple gayet sağlıklı bireylerin bile etkilenebileceği koşullarda kalp , akciğer ve dolaşım rahatsızlığı , yüksek yada düşük tansiyonu bulunan bireyler çok daha fazla rahatsızlık duyabilmektedir. Bu sebeple geziye katılmayı düşünen tüm misafirlerimizin aile hekimlerinden görüş almalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.
 •      Gezi sırasında çabuk yorulmamızı engellemek açısından alkol tüketilmemesi ve sigara içen misafirlerimizin mümkün olduğunca içmemeleri tavsiye edilir. Ayrıca bolca sıvı tüketilmelidir.
 •      Seyahatimiz sırasında sıklıkla kırsal bölgelerde olacağımız için ihtiyaç duyabileceğimiz ağrıkesici , antibiyotik gibi ilaçları bulmak mümkün olmayabilir . Bu sebeple günlük sürekli kullanılan ilaçlar dışında , bu tip ilaçlarında bulundurulmasında fayda vardır.

NE ALINIR


VERGİ İADESİ


UYARILAR

 •      Gezimizde çabuk yorulunması sebebiyle çanta toplamak bile zor olacaktır. Yanımıza alacağımız eşyaları buna dikkat ederek ayarlamak faydalı olur .
 •      Otobüs yolculukları ve yürüyüşler sırasında rahat edebilmek için hafif , elastik , sportif giysi ve ayakkabılar tercih edilmelidir.
 •      Yüksek rakımlarda geceler soğuk olduğundan kazak , ceket ve gündüzleride güneş çok etkili olabileceğinden güneş kremleri ve şapkalar alınmalıdır.
 •      MachuPichu’ya çıkacağımız gün pasaportlarına damga isteyen misafirlerimiz pasaportlarını yanına almalı.
 •      Puno – Lapaz arasında özel otobüsle seyahat mümkün olmadığından normal şehirlerarası otobüslerle yolculuk yapılacak ve bu yolculuk sırasında valizler otobüsün tavanındaki yüklüğe konacaktır.
 •      Nazca üzerinde yapılacak uçuş küçük uçaklarla olduğundan araç tutması olabilir. Bu sebeple uçuştan 1 saat önce bulantı kesici ilaç alınması tavsiye edilir.
 •      Yüksek rakımlı şehirlerde mümkün olduğunca yavaş hareket etmemiz ve dinlenerek ilerlememiz gerekmektedir. Fazladan yorulmamızı sağlayacak yürüşlerden kaçınmalı ve elden geldiğince erken istirahate çekilmeliyiz.
 •      Yüksek rakımda adaptasyonu kolaylaştıran ve yerel halk tarafından alışkanlık olarak sürekli kullanılan Koka çayları yüksek tansiyonu olan misafirlerimiz tarafından kullanılmamalıdır. Akşam saatlerinde içilen Koka çayları uykunuza engel olabileceğinden tavsiye edilmez.
 •      Az oksijen yoğunluğundan rahatsız olan turistler için özellikle Peru’da oksijen tüpleri satılmaktadır. Yardım olarak bu tüpler solunulabilir. Ancak Bolivya’da oksijen tüpleri Peru kadar yaygın olmadığından bu ülkede hareket miktarımızı daha dikkatlice ayarlamalıyız.