default-logo
Duration: 05 Kas 2021 - 07 Kas 2021

 5-7 Kasım 2021 ◊

♦Mardin-Urfa-Antep Tur Programı♦

1335_9antepBalıklıgöl-Urfa

 • MARDİN :   Ulu Camii , Tellallar Çarşısı , Kasımiye Medresesi , Deyrulzafaran , Mardin Tarihi Şehir

 • ŞANLIURFA: Balıklı Göl , Hz Eyüp Sabır Makamı , Urfa Kalesi 

 • GAZİANTEP :  Halfeti , Antep Çarşı 

 • 1.GÜN İSTANBUL / MARDİN

     İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminalinde 06:00 buluşmamız ardından 07:35 THY uçuşumuz ile Mardin’e hareket ediyoruz . 09:40 Varışımızla birlikte 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikamet yeri olan; kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları ile insanın ilgisini çeken Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Sin Mabedi, Mezarlık, Kilise ve Teras bölümlerini görüyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından Mezopotamya Ovasının üstünde kurulu Artuklular döneminde yapımına başlanan ve 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde tamamlanan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz . Gezilerimizin ardından  kumtaşı evler ve konaklarla dolu eski Mardin e geçiyoruz. Öğlen yemeğimizi almak üzere ana cadde üzerindeki ünlü Murat Cercis Konağına geçiyoruz . Yemek molamızın ardından Mardinde yapacağımız kısa şehir turumuzu gerçekleştiriyor ve ardından serbest zamanımızı alıyoruz . Mardin’e özgü el işlemeli Telkari gümüş ürünler buradaki alışveriş odaklarından olacaktır . Konaklama Mardin Hiton otelde .

5mardin_sokaklarideyrulzafaran_monastery_by_drcivan-1kasımiye

 • 2.GÜN MARDİN / ŞANLIURFA

    Otelimizde alacak olduğumuz kahvaltı sonrası 08:00 hareketle rotamız Şanlıurfa. İlk durağımız Hz. Eyüp Sabır Makamı . Buradaki kısa ziyaretimizin ardından Öğlen yemeğimizi almak üzere Çulcuoğlu restorana geçiyoruz . Keyifli öğlen yemeğimizin ardından Şanlıurfa gezimize başlıyoruz. Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında . Balıklı Göl çevresinde alacak olduğumuz serbest zamanımızda Baharat alışverişlerimizide yapma imkanımız olacaktır . Şanlıurfa’da son durağımız Sıra Gecesi ve ardından otelimize geçiyoruz . Konaklama Şanlıurfa Nevali otel .

Balıklıgöl-Urfa

 • 3.GÜN ŞANLIURFA / GAZİANTEP / İSTANBUL

      Otelimizde alacak olduğumuz kahvaltı sonrası 08:00 hareket ederek Fırat Nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güllerin memleketi Halfeti’ye ulaşarak başlıyor. Burada teknemize binerek Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz . 14:30 civarı Halfetiden hareketle Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Gaziantep’in sembolü haline gelmiş İmam Çağdaş . Burada alacak olduğumuz yemeğin ardından yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirebileceğimiz bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz .Kırmızı pul biber, acı biber salçaları, küçük yeşil zeytin, Antep fıstığı, yer fıstığı, kurutulmuş sebzeler alışverişin gözdeleri olacak. 20:20 İstanbul uçuşumuz için rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve turumuzun sonu . Tekrar görüşmek dileğiyle .

 

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 2750 TL
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Urfa Tur Bedeli açıklamasıyla )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

 ◊İptal Şartları◊

     Tura kayıt olduktan sonra iptal etmek mümkün değildir ancak son 3 güne kadar gelecek misafirimiz değiştirilebilir.

 Tur Bilgileri◊

 1. Uçuşumuz erken saaate olması ve  gezimiz tam gün yoğun bir program olması sebebiyle gece 22:00 da istirahate çekilmenizi öneririz.
 2. Gezimiz sırasında yapılacak alışverişleri koyabilmek için boş bir çanta getirmenizi tavsiye ederiz. Biber Salçaları ve Antep küçük zeytin salamuraları sıvı kabul edilmekte bu sebeple uçağın kabin kısmına alınmamaktadır . Bu tarz ürünlerin bagaj kısmına verilmesi gerekmektedir.
 3. 04.11.2021 sabah 09:00’dan itibaren misafirlerimiz uçağa online check in işlemlerini www.thy.com websitesinden yapabilirler . Boarding kartlarınıda telefonlarına mesaj olarak alabilirler . Bu durumda uçağa bagaj vermeyecek misafirlerimiz , Check in bankosuna gelmeden doğrudan uçağa gidebilir .
 4. İstanbul havalimanında iç hatlar gidiş kapısı 1 numaralı kapıdır . Havalimanına gelen misafirlerimizin , 0538 508 88 74 no’lu telefondan Tur Lideriniz Resul Dursun’a sms veya whatsapp yolu ile bilgi vermeleri rica olunur. Havalimanında yoğunluk mevcuttur , saat 6 itibari ile kesinlikle Check in kontuarında hazır bulunulması gerekmektedir . 
 5. THY uçuşumuzda sandviç ikramı olacaktır. Mardinde kahvaltı için vakit olmayıp öğlen yemeği 14:00 civarında olacaktır .
 6. Pandemi sebebiyle otobüs içinde ve grup halinde gezecek olduğumuz yerlerde maske takılması zorunludur . Yanınızda mutlaka yedek maske bulundurulması tavsiye edilir .
 7. Hava Sıcaklığı 10-20 derece arası beklenmektedir yağmur ihtimaline karşılık şemsiye ve yağmurluk tavsiyemizdir.
 8. Mardin ve Urfada çocuklara dağıtmak üzere balon , kalem , şekerleme bulundurabilirsiniz.
 9. Gezimiz esnasında nufüs cüzdanlarımızı sürekli yanımızda bulundurmamız gerekmektedir. Yollarda sıkça asayiş kontrolü bulunmaktadır .