default-logo

 2018 ◊

♦Mardin-Urfa-Antep Gurme Tur Programı♦

1335_9antepBalıklıgöl-Urfa

 • MARDİN :    Kayseriye Pasajı , Ulu Camii , Tellallar Çarşısı , Kasımiye Medresesi , Mardin Tarihi Şehir

 • ŞANLIURFA: Balıklı Göl , Urfa Kalesi 

 • GAZİANTEP :  Antep Çarşı 

 1. GÜN İSTANBUL / MARDİN / ŞANLIURFA

     Ataturk Havalimanı İç Hatlar Terminalinde 6 20 buluşmamız ardından 7 40 THY uçuşumuz ile Mardin e hareket ediyoruz. Oldukça zengin öğlen yemeğimizi iştahla yiyebilmeniz açısından, uçakta ikram edilen kahvaltıyı bu açıdan değerlendirmenizi rica ediyoruz. ( Biz yemiyoruz ) 9 40 Varışımızla birlikte kumtaşı evler ve konaklarla dolu eski Mardin e geçiyoruz. Eski Mardinde yapacağımız kısa şehir turumuzun ardında serbest zamanımız olacak. Öğle yemeği programına katılmak isteyen misafirlerimizi 12 30 da ana cadde üzerindeki ünlü Cercis Murat Konağı na bekliyoruz. 13 50 de Kasımıye Medresesi için hareket edeceğiz. Burada vereceğimiz foto molası ardından yine taş işçilikli yapıları ile ünlü Midyat a hareket ediyoruz. Midyat ta 17 00 a kadar serbet zamanımız var. 17 00 da Midyat tan Urfa ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Urfa daki ünlü kebapçımıza ulaşıyoruz. Burada alacağımız yöreye has, Birecik Kebaplı menü ardından Dedeman Otel imize geçeceğiz.

5mardin_sokaklarideyrulzafaran_monastery_by_drcivan-1kasımiye

 1. GÜN ŞANLIURFA / GAZİANTEP

  Otelimizde kahvaltı dahil. Ancak isteyen misafirlerimiz urfa da ciğer kebabı olarak kahvaltı deneyebilirler. 9 00 otelden hareketle önce balıklı göl ve ardından urfa kalesinin bulunduğu tepeyi ziyaret edeceğiz. 12 00 gibi Urfa dan Antep e yola çıkıyoruz. 14 00 cıvarı varacağımız Antep te ilk durağımız, isteyen misafirlerimizin tatlı alabilecekleri Koçak Baklavacısı. Tatlı alışverişimizi tamamladıktan sonra Çarşı ya gelerek, 18 00 kadar burada kalacağız. Kırmızı pul biber, acı biber salçaları, küçük yeşil zeytin, antep fıstığı, yer fıstığı, kurutulmuş sebzeler alışverişin gözdeleri olacak. Yemek için tavsiyemiz ise Antep in sembolü haline gelmiş İmam Çağdaş. 18 00 hareketle 20 00 THY İstanbul uçuşumuz için alana geçiyoruz.

5303-ozguruzden-bakircilar-carsisi-9801-950pxBalıklıgöl-UrfaimamCagdas-Kebap-KiymaKebap-2-637x476

Cercis Murat Konağı Menü ( 100 TL )

10 Çeşit Meze

Kurutulmuş Domatesli Roka Salatası

İrok

Dobo

Harira

Su / Ayran / Kakuleli Kahve

Urfa Restoran Menü ( 50 TL )

1 adet Lahmacun

1 ader İçli Köfte

2 sıkım çiğ köfte

Birecik Kebabı

2 Dilim cevizli baklava

Ayran/Su 

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 1000 TL
 • Tek kişi 1050 TL
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Urfa Tur Bedeli açıklamasıyla )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

 ◊İptal Şartları◊

     Tura kayıt olduktan sonra iptal etmek mümkün değildir ancak son 3 güne kadar gelecek misafirimiz değiştirilebilir.

 Tur Bilgileri◊

 1. Uçuşumuz erken saaate olması ve  gezimiz tam gün yoğun bir program olması sebebiyle gece 21:00 da istirahate çekilmenizi öneririz.
 2. Gezimiz sırasında yapılacak alışverişleri koyabilmek için boş bir çanta getirmenizi tavsiye ederiz. Biber Salçaları ve küçük zeytinler sıvı kabul edilmekte bu sebeple uçağın kabin kısmına kabul edilmemektedir . Bu tarz ürünlerin bagaj kısmına verilmesi gerekmektedir.
 3. Havalimanına gelen misafirlerimizin , 0532 414 73 74 no’lu telefondan Rehberimiz Adil Asımgil’e sms veya whatsapp yolu ile bilgi vermeleri rica olunur.
 4. THY uçuşumuzda sandviç ikramı olacaktır. 
 5. Hava Sıcaklığı 5-15 derece arası beklenmektedir yağmur ihtimaline karşılık şemsiye ve yağmurluk tavsiyemizdir.
 6. Mardin Midyat ve Urfada çocuklara dağıtmak üzere balon , kalem , şekerleme bulundurabilirsiniz.
 7. Gezimiz esnasında nufüs cüzdanlarımızı sürekli yanımızda bulundurmamız gerekmektedir.