default-logo
Duration: Pandemi Kısıtlamaları Sonrası Görüşmek Dileğiyle

  2018◊

♦Madagaskar/Mauritius Tur Programı♦

madagascar flag images7

 • ANTANANARIVO : Başbakanlık Sarayı 

 • IFATY: Tulear

 • ISALO:  Reniala Ulusal Parkı , Ranohira Köyü , Isalo Ulusal Parkı

 • RANOMAFANA : Anja Ulusal Parkı , Anteimoro 

 • ANTSIRABE : Ranomafana Ulusal Parkı

 • MAURITIUS : 5* St. REGIS Otel’de veya 4* Mauricia Beachcomber Resort’da dinlenme

 1. GÜN İSTANBUL / ANTANANARİVO

       00:20 Ataturk Havalimanı buluşmamız ardından 02:20 THY uçağımız ile Madagascar ın başkenti Antananarivo ya doğru yola çıkıyoruz. 15:15 varışımız sonrası Hint Okyanusu’nun güneybatısında kalan bu ada da gezimize başlıyoruz. Kısaca Tana olarak geçen başkentteki şehir turumuzda enfes sömürge mimari binaları ile Haute Ville mahallesi, Manjakamiadana Sarayı, eski başbakanlık konutu Andafivaratra ve kalp şeklindeki suni göl Anosy göreceğimiz yerler. Akşam yemeğimiz ilginç ambiyansı ile Cafe De La Gare da. Yemek sonrası, otelimiz Carlton.

TANA SARAYMC3_5588 Tana - view from the Haute Ville - Anosy Lakewith its Wminister TANA

 1. GÜN ANTANANARIVO / TULEAR / IFATY

     Kahvaltımızın ardından 09:20 de alanda olacak şekilde 11:20 Tulear uçuşumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Tulear adanın güneybatısında ve deniz kıyısında bir şehir. 13:05 varışımız sonrası otobüsümüzle 1 saat uzaklıktaki asıl hedefimiz olan Ifaty şehrine geçiyor ve Nautilius Deniz Klübu Otelimize ulaşıyoruz. Odalarımızı aldıktan sonra havuzda yada denizde Hint Okyanusu havasının keyfini çıkarabilir yada çevrede at arabası gezisi yapabilirsiniz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

TULEARIFATYIFATY2

 1. GÜN IFATY / ISALO

     Bugün ilk defa ciddi olarak Madagaskar’ın biolojik açıdan dünyanın sayılı noktalarından biri olmasına sebep olan bitki ve hayvan çeşitliliği ile tanışacağız. Reniala Özel Park. Adanın bu bölümüne has dikenli yapraklı ağaçlarla ve kocaman yada tuhaf şekilli Baobab ağaçları ile dolu binlerce bitki türü olan bir orman. Ayrıca bir kuş cenneti. 2 saatlik doğa gezimizin sonrasında öğle yemeğimiz Etoile De Mer restranda folklorik şov eşliğinde.Yemeğin ardından adanın içlerine doğru, doğu istikametinde yola çıkıyoruz. Hedef gece konaklayacak olduğumuz Ranohira da ki Jardin Du Roy otel. Madagascar kırsalında 5 saatlik yolculuğumuz sonunda akşam yemeğimiz otelimizde.

RENIALA 2RENIALA 3RENIALA

 1. GÜN ISALO

     Kahvaltı sonrasında ünlü İsalo Ulusal Parkına gidiyoruz. Kumtaşlarından oluşan müthiş kaya şekilleri, kanyonlar, nehirler, doğal havuzlar, kuşlar, sürüngenler,memeliler ve tabiki lemurlar. Hiç acele etmeden, doğal havuzlarda yüzerek, piknik yaparak, doğada gezerek günümüzü tamamlıyor ve otelimize geri dönüyoruz.akşam yemeğimiz otelimizde.

ISALObabaimage-panoramio-photo-of-madagascar-isalo-national-parkISALO 2

 1. GÜN ISALO / RANOMAFANA

     Doğu istikametinde rotamız devam ediyor. Öncelikle yol üzerinde bulunan Anja Özel Park’ı ziyaret edeceğiz. Burası yüksek bir kayanın kenarında, gölde bulunan, çeşitli hayvanların da bulunduğu, ancak özellikle uzun kuyruklu insana alışkın lemurlarıyla bilinen bir park. Dolayısıyla 1-2 mt den foto çekebilmeniz mümkün olabilecek. Yaklaşık 2 saatlik bir parkurda parkı gezdikten sonra öğle yemeğimiz için Anja Jacarandas Restorana gidiyoruz. Yemek sonrası yolumuz üzerinde bulunan Ambalavao da ki kağıt ve gümüş hediyelikçilerede uğradıktan sonra akşam konaklayacağımız yer Ranomafana da ki Setam Lodge hotel. Akşam yemeğimiz otelimizde.

ANJAANJA2ANJA3

 1. GÜN RANOMAFANA / ANTSIRABE
       Bugünkü gezimizin odak noktası tropikal yağmur ormanı olan Ranomafana Milli Parkı. Burda birkaç değişik tür lemur ve 120 değişik kurbağa türü yanında daha birçok hayvan ve binlerce bitki mevcut. 4 saatlik doğa gezimiz sonrası öğlen yemeğimiz folklorik şov eşliğinde Manja restoranda. Yemek sonrası bu kez kuzey istikametine yöneliyor ve Antsirabe ye doğru yola çıkıyoruz. Otelimize kadar 6 saatlik yolumuz var. Yolüzeri Ambositra da UNESCO tarafından dünyamirası kabul edilen elişi ağaç oyma hediyelikleri gördükten sonra otelimiz Couleur Cafe ye ulaşıp akşam yemeğimizi alıyoruz.
  Ranomafana-National-ParkRanomafana3_zps98b59c20ranomafana-national-park-madagascar
 2. GÜN ANTSIRABE / ANTANANARIVO / MAURITIUS
       Antsirabe şehrindeki şehir turumuzun ardından Mauritius uçağımıza binmek üzere başkent Tana ya doğru yola çıkıyoruz. Ambatolampy de alüminyum hediyelikçilerde kısa bir molamız olacak. 15:00 alana varışımız ile 17:00 mauritius uçağımıza biniyoruz. 19:45’te cennetten bir köşe olarak tanımlanan Mauritius’a varıyoruz. Mauritius da iki otel seçeneğimiz var. Birisi 5* St. Regis , Le Morne yarımadasında bir tepenin eteğinde ve adanın en güzel plajlarından birinin kıyısında diğeri 4* Mauricia Beachcomber Resort ise Grand Baie plajında sakin bir koyda.. Her iki otelin konaklamasıda kahvaltı ve akşam yemekleri dahil , su hariç içecekler ekstra şeklindedir. Her iki oteldede kano , su kayağı , cam tekne gezisi dahildir.
  ANTSIRABE 2antsirabe_photos5_43_424_4238_423760_medmauritius-027
 3. GÜN MAURITIUS
       Mauritius palmiyelerin süslediği beyaz kumlu çok sayıda plajı ve bu plajlarda kurulu doğaya uygun mimarili turistik tesisleri ile ünlü bir Hint Okyanusu adası. Balayı için seçilen adalardan biri. Ada da deniz güneş ve kum un keyfini çıkarabilir, yelken, sukayağı, şnorkel, dalış , derinsu balıkçılığı gibi aktivitelere katılabilir yada bir araç kiralayarak adayı gezmeye çıkabilirsiniz.
  Le Morne Brabant 2mauritiusmauritius-beaches-boats
 4. GÜN MAURITIUS / ISTANBUL
       Bugün dönüş uçuşumuz THY 21:00 da. Dolayısıyla 17:30 otelden ayrılışımıza kadar yine bolca serbest vaktimiz var. İstanbul’a varışımız ve turumuzun sonu.

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 3600 Euro ( St. Regis Hotel Seçeneği )
 • İki kişilik odada kişi başı 3400 Euro (Mauricia Beachcomber Resort Seçeneği )
 • Tek kişi farkı +600 Euro
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Madagaskar Tur Bedeli açıklamasıyla günün kurundan Euro Karşılığı TL olarak )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

 ◊İptal Şartları◊ 

 • 3 ay öncesine kadar tur iptal edilebilir.
 • 1 ay öncesine kadar tur bedelinin %50’si iade edilebilir.
 • 1 aydan daha kısa sürede tur bedelinin %20’si iade edilebilir veya son 4 güne kadar tura katılacak misafirimiz değiştirilebilir.

  Tur Bilgileri◊

VİZE

 •      Madagaskar Türk vatandaşlarından vize istemektedir.
 •      Mauritius Türk vatandaşlarından 30 günü geçmeyen seyahatler için vize istememektedir.

HAVAYOLU

 •      Uçuşumuz THY ile olup yolculuk esnasında yemek ikramı olacaktır ve uçuşumuz yaklaşık 10 saat sürecektir.
 •      Miles&Miles sadakat kartı olan misafirlerimiz uçuş millerini işletebilirler.

OTOPARK

 • ATATÜRK HAVALİMANI OTOPARKI : Uçak saatlerimize göre yaklaşık 550 TL fiyatı bulunmaktadır.
 • İSPARK DÜNYA TİCARET MERKEZİ : Havalimanına 10 dakika mesafededir. Buradan 10 dakikada bir hareket eden Ring araçlar ile havalimanına ulaşmak mümkündür. Sahilyolundan havalimanına doğru giderken Dünya Ticaret Merkezi tabelasından sağa girdiğinizde İSPARK P+R tabelaları sizleri otoparka yönlendirecek . E5 yönünden gelen misafirlerimiz ise havalimanı yoluna girdikten sonra, havalimanı kapısından içeriye girmeden, tünel kavşaktan, Dünya Ticaret merkezi istikametine dönecekler. Tünelden çıkışta İSPARK P+R tabelaları sizleri otoparka yönlendirecektir. Uçak saatlerimize göre yaklaşık 150 TL fiyatı bulunmaktadır.

ULKE GİRİŞ FORMU

 •      Yok

GÜMRÜK BEYANI

 •      Yok

DÖVİZ

 •      Madagaskar para birimi Ariary dir ve 1 Euro = 3.5 Ariary
 •      Mauiritius para birimi ise Rupidir ve 1 Euro = 39 MUR

KREDİ KARTI

 •      Yaygın olarak kullanılabilir.

İNTERNET

 •      Otellerimizde ücretsiz wifi mevcuttur.

HAVA DURUMU

 •      20 ile 35 C arası bir sıcaklık beklemekteyiz. Yağmur ihtimal dahilindedir.

SAĞLIK

 •      Seyahat tarihinden en az 1 ay önce 10 yıl süreyle koruyuculuğunu sürdüren Sarı Humma aşısı vurulması gerekmektedir. Yine tedbir amaçlı olarak doktorunuzun tavsiyesine göre koruyucu Sıtma ilaçlarına başlamak uygun olabilir. Sürekli kullanılan ilaçların yanında ağrıkesici, antibiyotik bulundurulması faydalı olabilir.

NE ALINIR

 •      Ahşap oyma işleri , Deniz kabukları ve Alüminyum hediyelikler

VERGİ İADESİ

 •      Vergi iadesi anlaşması olan dükkanlardan yapılan 100 usd üzeri alışverişlere vergi iadesi alınabilmektedir.

UYARILAR

 •      Güneşten korunmak üzere şapka , güneş sütü , güneş kremi ve nemlendiriciler gerekmektedir
 •      Genelde kırsal alanlarda yolculuk yapacak olduğumuz için mola noktalarında yiyecek bulmak zor olabilir. Bu sebeple kuruyemiş , bisküvi tarzında kuru gıdaları yanımızda bulundurmak faydalı olacaktır.
 •      Haşere ve böcekleri uzak tutmak amacıyla vücudun açık yerlerine sürülebilecek haşere kovucular ve gece odada kullanmak üzere sivrisinek kovucu bulundurulması uygun olur.

FİLMLER

 • Madagaskar ( http://www.fullhdfilmizlesene.org/animasyon-filmleri-izle/madagaskar-2/ )

MÜZİK

 • Erick Manana
 • Madagascar Roots Band