default-logo
Duration: 08 Şub 2022 - 10 Şub 2022

 8-10 Şubat Kars Erzurum ◊

♦Kars Erzurum Tur Programı♦

 • KARS :   Kars , Ani Harabeleri , Çıldır Gölü

 • ERZURUM 

 • 1.GÜN İSTANBUL / KARS

     İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminalinde 07:45 buluşmamız ardından 09:45 THY uçuşumuz ile Kars’a hareket ediyoruz . 11:45 Varışımızla birlikte Kars’ta bizi bekleyen aracımıza binerek Rus işgali sırasında yapılan taş binalarıyla bizleri karşılayan Kars’ı gezmeye başlıyoruz . Hasan Harakani türbesi ve cami ziyareti ile öğlen namazı molamızı veriyoruz. Kars Kalesi ve Kümbet Camisi (12 havariler kilisesi), Kars Taşköprü, Beylerbeyi Sarayı ve Kars sokaklarını ve Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fetiye Camii’ni ziyaret ediyoruz . Ziyaretlerimizin ardından Kars sokaklarında Kars’ın meşhur peynirlerini ve balını satın alabileceğiniz yöresel ürünleride bulabileceğimiz serbest zamanımızı alacağız Serbest zamanın ardından konaklama için otelimiz Katerina Sarayına geçiyoruz .

 • 2.GÜN KARS

    Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ani’ye hareket ediyoruz.Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğumuz başlıyor . Göl kenarındaki zamanımızı dileyen misafirlerimiz Kar kızaklarıyla kızak turu yapabilir . Öğlen yemeğimizin ardından Kars merkeze geliyoruz. Akşam yemeğine kadar karlarla kaplı Rus mimarinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Geceleme Kars otelimizde .

 • 3.GÜN KARS / ERZURUM / İSTANBUL

      Sabah otelimizde aldığımız erken kahvaltının ardından Kars Tren istasyonuna hareket ediyoruz. 08:00 da haraket edecek Doğu ekspresinin en güzel manzaralarına ev sahipliği yapan tren yolculuğumuzda, Allahuekber Dağlarını tırmanırken karşılaşacağınız büyüleyici manzaranın etkisinden uzun süre çıkmak istemeyeceksiniz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından varışımızla birlikte Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebapçısı olacak. Öğlen yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz ziyaretlerimiz ile sonlandırıyoruz. 20:50 uçuşumuz için Erzurum Havalimanı’na hareket ediyor ve Thy uçuşumuz ile İstanbul’a dönüyoruz varışımız 22:50 . İstanbul’a vardığımızda siz değerli misafirlerimiz ile bir başka ASIMGİL Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 3450 TL
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Kars Tur Bedeli açıklamasıyla )

Garanti Bankası Güneşli Atlas Tekstil Turizm San. Ltd. Şti. IBAN: TR06 0006 2000 7260 0006 2960 66

 ◊İptal Şartları◊

     Tura kayıt olduktan sonra iptal etmek mümkün değildir ancak son 3 güne kadar gelecek misafirimiz değiştirilebilir.

 Tur Bilgileri◊

 1. Uçuşumuz erken saatte olması ve  gezimiz tam gün yoğun bir program olması sebebiyle gece 22:00 da istirahate çekilmenizi öneririz.
 2. Gezimiz sırasında yapılacak alışverişleri koyabilmek için boş bir çanta getirmenizi tavsiye ederiz.
 3. 07.02.2022 sabah 10:00’dan itibaren misafirlerimiz uçağa online check in işlemlerini www.thy.com websitesinden yapabilirler . Boarding kartlarınıda telefonlarına mesaj olarak alabilirler . Bu durumda uçağa bagaj vermeyecek misafirlerimiz , Check in bankosuna gelmeden doğrudan uçağa gidebilir .
 4. İstanbul havalimanında iç hatlar gidiş kapısı 1 numaralı kapıdır . Havalimanına gelen misafirlerimizin , 0532 450 23 74 no’lu telefondan Tur Lideriniz Asil Asımgil’e sms veya whatsapp yolu ile bilgi vermeleri rica olunur. Havalimanında yoğunluk mevcuttur , saat 7 itibari ile kesinlikle Check in kontuarında hazır bulunulması gerekmektedir . 
 5. THY uçuşumuzda sandviç ikramı olacaktır. 
 6. Pandemi sebebiyle otobüs içinde ve grup halinde gezecek olduğumuz yerlerde maske takılması zorunludur . Yanınızda mutlaka yedek maske bulundurulması tavsiye edilir .
 7. Hava Sıcaklığı -10 – 20 derece arası beklenmektedir karlı havaya uygun kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz .
 8. Karsda çocuklara dağıtmak üzere balon , kalem , şekerleme bulundurabilirsiniz.
 9. Gezimiz esnasında nufüs cüzdanlarımızı sürekli yanımızda bulundurmamız gerekmektedir. Yollarda sıkça asayiş kontrolü bulunmaktadır .