default-logo
Duration: 2018

 Eylül 2018◊

♦Kapadokya Tur Programı♦

–                                                                            türk

 • Nevşehir : Hacı Bektaşı Veli Türbesi

 • Avanos : Çömlek Yapım Atölyesi

 • Kılıç Vadisi 

 • Aşıklar Vadisi

 • Çavuşin Köyü

 • Paşabağ Vadisi

 • Dervent Vadisi

 • Göreme

 • Ihlara Vadisi

 • Derinkuyu Yeraltı Şehri

 1. GÜN İstanbul/Nevşehir

     06:00 da Atatürk Havalimanında buluşarak,  07:35 THY Nevşehir uçağımıza biniyoruz. 08:55 de Nevşehir’e varışımız ardından, alanda bizleri bekleyen otobusumuz ile, ilk durağımız olan, Bektaşi Tarikatı kurucusu, Hacı Bektaşı Veli türbesine hareket ediyoruz. Türbe Komplexi’ni gezdikten sonra , 1360 km. Uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun ırmağı olan Kızılırmak kenarındaki Avanos’a geçeceğiz. Avanos,  Kızılırmak yataklarından elde edilen, tüflü, kırmızı renkli topraklardan üretilen çanak çömlek imalatı ile ünlü. Avanosta çömlek yapımı atölyesinde imalatı görüp, istersek  alışveriş yapabileceğiz. Aynı zamanda öğle yemeği için serbest vaktimizde olacak. Yemeğin ardından, artık doğa harikası Peri Bacalarına doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca, Kılıçlar Vadisi, Aşıklar Vadisi üzerinden geçtikten sonra, şirin köyümüz Çavuşin de kısa bir fotoğraf molası  vereceğiz. Köydeki molanın ardından ilk  peri bacalarımızı görecek olduğumuz Paşabağ Vadisi ve Dervent Vadilerini geziyoruz. Şimdi de sırada, eski adı Korama olan, Göreme vadisi içindeki, Göreme Açıkhava Müzesi var.  M.S. 4. yüzyıldan 13. yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatına ev sahipliği eden, vadidedeki kayaların içinde bir yerleşim. Kaya blokların içine kiliseler,toplantı odaları, oturma alanları, yatak odaları ve yemekhaneler oyulmuş. Göreme Vadisi, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilmektedir . Göreme açık hava müzesindeki gezimizi tamamladıktan sonra, mağara içine oyulmuş kaya duvarlı odalardan oluşan otantik otelimize yerleşiyoruz .  İsteyen misafirlerimiz yöresel yemeklerden oluşan akşam yemeği organizasyonumuza katılabilir.

hacı bektaşAVANOSGÖREME

 1. GÜN Nevşehir

     Bu eşsiz doğada balon gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz  05:00 da lobide hazır olacaklar. Buradan araçlarla Balonlara bineceğimiz mevkiye gelecek ve havalanarak güneşin peri bacaları ardından muhteşem doğuşunu seyredeceğiz. Yine aynı zaman dilimi içinde dileyen misafirlerimizde atv motor safari ile, gökteki çok sayıda balonu yerden fotoğraflayabilir. Balon ve atv motor safari sonrası kahvaltı için otelimize dönüyoruz . Otelimizde gurubumuza özel olarak hazırlatacağımız kahvaltımızın ardından hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız, yüksek konumu sebebiyle güzel bir manzara sunan Üçhisar kalesi . Buradaki kısa mola ardından , Güvercinlik vadisinden geçerek Ihlara Vadisi’ne varıyoruz . 14 km uzunluğunda doğal bir oluşum ve  Hristiyanlığın önemli inziva mekânlarından birisi olan Ihlara Vadisi’nde, vadi boyunca kayalara oyulmuş çok sayıda kilise var. Bunlar arasında en önemlileri olan Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini ziyaret ederek , Melendiz Çayı  boyunca yürüyerek Ihlara vadisi gezimizi tamamlayacağız . Öğlen yemeği için alacak olduğumuz serbest zamanın ardından Selime Manastırı’nı göreceğiz. Ardından, bölgedeki çok sayıda yeraltı şehrinden biri olan Derinkuyu Yer Altı Şehri diğer bir keşif durağımız. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. Günün son ziyareti, Kapadokya bölgesinden çıkarılan yarı değerli bir taş olan onyx le birlikte, dünyanın diğer bölgelerinden gelen yarı değerli taşlarında işlendiği atölyeler. Onyx’in ve diğer yarı değerli taşların usta ellerde nasıl şekillendiğine, takı ve çeşitli dekoratif ürünlere dönüştüğüne şahit olacaksınız. Günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için, yine yerel lezzetlerden oluşan, isteyen misafirlerimizin katılabileceği  bir organizasyonumuz olacak.

Sunrise in Cappadocia, Turkey, with balloons and typical fairy chimneyIhlara valley landscapederinkuyu

 1. GÜN Nevşehir/İstanbul

      06:30 uyandırma ve otelde alınacak kahvaltının ardından havalimanına doğru yola çıkıyoruz. THY 09:50 uçağı ile İstanbul’a hareket ve 11:20 Atatürk havalimanına varışımız ve turumuzun sonu .

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 900 TL
 • Tek kişi 950 TL
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Kapadokya Tur Bedeli açıklamasıyla )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

◊Ekstra Organizasyonlar◊

 •       Balon Turu : Sabah erken saatlerde otelimizden alınarak balona bineceğimiz noktaya gidiyoruz. Burada balonumuz yavaş yavaş şişirilip uçuşa hazır hale getirilirken , bizlerde çay kahve eşliğinde , pilottan uçuş emniyetiyle ilgili bilgiler alacağız . Sonrasında ise balonun sepeti içinde gökyüzüne yapacak olduğumuz yolculuk başlıyor . Rüzgarın yönüne göre çizilen rota üzerinde , yaklaşık 300 metre yukardan , 1 saat boyunca Peri Bacalarının bulunduğu vadilerde güneşin doğuşunu seyredeceğiz . ( 570 TL )
 •      Atv Safari : Sabah erken saatlerde otelimizden alınarak Atv safarisi yapacağımız noktaya gidiyoruz . Burada Atv sürüşü hakkında kısa bir bilgi verildikten sonra , kullanımı çok kolay olan Atvlerle Peri bacaları vadilerinde yaklaşık 1 saatlik geziye çıkıyoruz . Yollar tozlu ve çamurlu olabileceğinden Atv safarisi yapmak isteyen misafirlerimiz bu amaç için kıyafetler getirmelidir . Tur bitiminde otele dönüp duş almak için gerekli vakit olacaktır . ( Tek kişi 90 TL / İki kişi 140 TL )
 •      Akşam Yemeği : Nohutlu Tarhana Çorbası , Yaprak Sarma , Testi Kebabı , Güveç , Ayran , Su , Çıtır Kabak Tatlısı ( 70 TL )

 ◊İptal Şartları◊

     Tura kayıt olduktan sonra iptal etmek mümkün değildir ancak son 3 güne kadar gelecek misafirimiz değiştirilebilir.

 Tur Bilgileri◊

 1. Uçuşumuz erken saaate olması ve gezimiz tam gün yoğun bir program olması sebebiyle gece 21:00 da istirahate çekilmenizi öneririz.
 2. Gezimiz sırasında yapılacak alışverişleri koyabilmek için boş bir çanta getirmenizi tavsiye ederiz. 
 3. Havalimanına gelen misafirlerimizin , 0532 450 23 74 no’lu telefondan Rehberimiz Asil Asımgil’e bilgi vermeleri rica olunur.
 4. THY uçuşumuzda sandviç ikramı olacaktır. 
 5. Hava Sıcaklığı 18-20 C beklenmektedir.