default-logo
Duration: 31 May 2022 - 07 Haz 2022

 31 Mayıs – 07 Haziran 2022 ◊

♦İtalya Tur Programı♦

–                                                                                 italy bayrak

İtalya

Hangi aşıları kabul ediyor?
 • Pfizer/BioNTech – 1. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
 • Moderna – 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
 • AstraZeneca (Vaxzevria) – 1. dozdan sonra en az 3 hafta geçme şartı.
 • Janssen – (Johnson & Johnson) – 1. dozdan sonra en az 1 hafta geçme şartı.
PCR testi istiyor mu?
Ek açıklama

İtalya’da covid-19 kapsamında uygulanan kısıtlamalar aşağıdaki şartlar dahilin de 01.Mart.2022 bugün itibariyle kaldırılmış. Tüm ülkelerden turizm amaçlı seyahatlere izin verilmektedir.

Bilgiler İtalya Konsolosluğu resmi web sitesinden alınmıştır. Orijinal haber linki için tıklayın https://bit.ly/3vpSvZJ

Aşağıda belirtilen şartlardan birini yerine getiren yolcular seyahat sebebi aranmaksızın uçuşlara kabul edilebileceklerdir.

* EMA onaylı aşı sertifikasına sahip yolcular, 2 doz aşı geçerliliği 6 ay 3 doz aşı geçerliliği sınırsızdır.

* EMA onaylı olmayan aşı sertifikası bulunan ve 3. doz aşıyı EMA onaylı bir aşı ile yaptırmış olan yolcular (Örneğin 2 doz Sinovac + 1 doz Pfizer) Geçerlilik sınırsızdır.

* Son 180 gün içerisinde hastalığı geçirdiğini gösterir doküman ibraz eden yolcular.

* Son 72 saat içerisinde moleküler test veya son 48 saat içerisinde antijen testi yaptırmış yolcular

* 6 yaştan küçük çocuklar PCR veya antijen test zorunluluğundan muaftır.

* Tüm yolcuların Dijital PLF formunu (https://app.euplf.eu/#/)  doldurması zorunludur.

Üstte anılan belgelerin dijital formatta veya kağıda basılı olarak ibraz edilmesi mümkündür.

Yukarıda belirtilen tedbirler, İtalya Sağlık Bakanlığı’nın 28 Eylül 2021, 22 Ekim 2021, 14 Aralık 2021 ve 27 Ocak 2022 tarihli Genel Emirlerinin yerine geçer.

Yukarıda belirtilen hiçbir koşulu sağlamayan yolcular uçuşlara kabul edilebilecek olup varışları akabinde 5 gün self izolasyon uygulamaları gerekmektedir.

Akabinde moleküler veya antijen testi yaptırmaları zorunludur.

 • Venedik

 • Floransa

 • Roma

 • Napoli :  Castel Del Nuova ,Teatro San Carlo , Yeraltı Şehri , Pompei , Outlet

 • Positano 

 • Amalfi

 • Bari  

 • Alborebello

 • Polignano A Mare

 • 1. GÜN İSTANBUL / VENEDİK 31 Mayıs
 •       Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali kappatur kontuarı önünde 03:55’de buluşma. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1867 tarifeli seferi ile saat 06:55’de Venedik’e uçuş.Yerel saat ile 08:25’de Venedik’e varış.Pasaport ve vize işlemlerinin ardından rehberimiz ve otobüsümüz eşliğinde Venedik Tronchetto meydanına varıyoruz.Varışımızın ardından panaromik şehir turumuz için San Marco Meydanında buluşma.Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan San Marco üzeri kapalı galerilerle çevrili büyük bir mermer salon şeklinde olan bu meydandaki Üzerinde San Marco’nun Aslanı ve San Teodoro’nun heykelleri bulunan granit sütunlar, İstanbul’dan getirilmiştir. Ardında Cumhuriyetin Devlet kilisesi olan Bazilika’yı görüyoruz. On iki havariden birisi olan San Marco’nun kemiklerini muhafaza etmek amacı ile 1063 ve 1073 yılları arasında,Avrupa ve Bizans karışımı bir tarzda inşa edilmiştir.Daha sonra Dükler Sarayını görüyoruz. Venedik’in bir güç ve şöhret sembolü olan saray, aynı zamanda hem Düka’nın ikamet yeri, hem de hükümetin bulunduğu yer idi . Beyaz ve pembe mermerin oluşturduğu sevimli geometrik şekillerin düzeni ön cepheye büyüleyici bir ifade kazandırmaktadır. Büyük Kanal. Yaklaşık 2 km. uzunluğunda olan kanalda, ‘Patrici”lerin yaşamış olduğu 200 adet 12. – 18. yüzyıla ait mermer saraylar yan yana sıralanmıştır.Çan Kulesi , Saat Kulesi, Son nefes köprüsü görülecek yerler arasında. 
 • 2.GÜN VENEDİK 01 Haziran
 •     Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Venedik’in hemen yanında bulunan Murano ve Burano adalarında ünlü Murano cam işlemeciliğinin inceliklerini ve Burano’nun kendine has evlerini görme imkânı bulacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 • 3.GÜN VENEDİK / FLORANSA 02 Haziran
 •           Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışta panoramik şehir tanıtım turumuz başlıyor. Bu turumuzda göreceğimiz Ponte Vecchio Floransa’nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir.14.yüzyılda tamamlanan ve üst kısmı kapalı olan köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden bulunan yolun her iki tarafında,16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti Sarayı ile Uffizi müzesini birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı; bu meydanda bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan “Küçük Cosimo’ya” (Medici) aittir. Neptun Çeşmesi’nin (Poseidon Çeşmesi,1576) hemen yanındaki bronz levha da rahip Savonarola’nın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio’nun ön tarafında şanlı Marzocco ya da Floransa’nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes’in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyası bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 • 4.GÜN FLORANSA / ROMA 03 Haziran
 •      Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Roma’ya hareket ve varışımızın ardından panoramik şehir turu. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum, Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri turuna katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, yürüyerek ve özel otobüsümiz ile her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanı’nı ardından da ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenleri’ni ve İspanyol Meydanı’nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon Tapınağı, heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı’na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan’a gidiyoruz. Burada dünyanın en büyük katedrali olan San Pietro Katedrali’ni ve San Pietro Meydanı’nı görüyoruz. Tur bitimi otele transfer ve geceleme otelimizde.
 • 5.GÜN ROMA 04 Haziran
 •     Sabah kahvaltımızın ardından Outlet & Göller Bölgesi gezisi için hareket ediyoruz . Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrasında şehre veya tercihen otele transfer ve sonrasında serbest zaman. 
 •  
 • 6.GÜN Roma / Napoli 05 Haziran
      Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Napoli’ye hareket. Keyifli yolculuğumuzun ardından Napoli panoramik şehir turu ve sonrasında Napoli – Pompei turumuz için yola çıkıyoruz . Tarihi Pompei efsanesi M.S 79 da Vezüv Yanardağı’ndan çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu ve İtalya’nın en önemli kentlerinden biridir. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için muhteşem bir kültür gezisidir. Bu şehrin yerine kurulan ve bir liman kenti olan Napoli sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir gezi. Tur sonrası Pompei’de öğle yemeği molası. Ardindan Via Nuova Marina Liman yolunu takiben Napoli’ye varıyoruz. Şehrin en eski katedrali Chiesa della Pieta dei Turchini gezisi ve sonrasinda Napoli’nin merkezindeki Via Medina caddesinde alışveriş yapabilmek için serbest zaman. Tur sonrası buluşma ve geceleme otelimizde.

 • 7.GÜN  NAPOLİ / BARİ 06 Haziran
     Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Amalfi kıyıları ve kıyının en güzel kasabalarından Positano ve Amalfi . Öğle yemeği için serbest zamanımızda yine Amalfide . Buradaki gezilerimizin ardından Bari’ye doğru yola çıkıyoruz .Barinin tarihi evlerinin bulunduğu bölgeye geliyor ve restore edilmiş tipik güney İtalya mimarisini yansıtan mahalleyi geziyoruz. Antalya Demre deki kiliseden çalınan Aziz Nicola’nın kemiklerinin getirildiği katedrali ziyaretimiz ardından alışveriş caddesinde çarşıyı gezebilmek için serbest vakit ve otelimize transfer . Geceleme Bari de otelimiz de.
 • 8.GÜN BARİ / İSTANBUL 07 Haziran
    Sabah 07:00 da uyandırma ve kahvaltımızın ardından 08:30 hareketle Puglianın herbiri değişik özellikleriyle meşhur kasabalarını gezmeye başlıyoruz . 2019 Avrupa kültür başkenti seçilen Matera , Truli isimli masalsı evleriyle ünlü Alborebello , deniz kenarında bir uçurumun üzerine kurulmuş deniz manzarasıyla bilinen Polignano A Mare göreceğimiz kasabalar . 19:00 da havalimanına transfer ve 21:25 THY uçuşumuz ile 00:20 da İstanbul’a varışımız sonrası başka bir turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz .

Tur Bedeli◊

 • İki Kişilik Odada kişi başı — €
 • Tek kişi farkı +— €
 • Vize Ücreti Tur Bedeline Dahil Değildir . ( +140 € )
 • Kredi Kartı Telefonla bizleri arayarak kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksitlendirme için sizler bankanızla konuşarak taksit yaptırabilmektesiniz . Ancak bankalarınız değişen oranlarda komisyon talep edebilirler.
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Benelux Tur Bedeli açıklamasıyla günün kurundan Euro Karşılığı TL olarak )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

Tur Bilgileri◊

VİZE

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.· Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce teslimi gerekmektedir.· Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ASIMGİL TURIZM kesinlikle sorumlu değildir. 

HAVAYOLU

 •      Uçuşumuz THY ile olup yemek ikramı olacaktır .
 •      Miles&Miles sadakat kartı olan misafirlerimiz uçuş millerini işletebilirler.

OTOPARK

 • İSTANBUL HAVALİMANI OTOPARKI : Uçak saatlerimize göre yaklaşık 500 TL fiyatı bulunmaktadır.

ULKE GİRİŞ FORMU

 •      —

GÜMRÜK BEYANI

 •      —

DÖVİZ

 •      Turumuzda Euro kullanılmaktadır .

KREDİ KARTI

 •      Yaygın olarak kullanılabilir.

İNTERNET

 •      Otellerimizde ücretsiz wifi mevcuttur.

HAVA DURUMU

 •      16 ile 30 C arası bir sıcaklık beklemekteyiz. Yağmur ihtimal dahilindedir.

SAĞLIK

 •      Sürekli kullanılan ilaçların yanında ağrıkesici, antibiyotik bulundurulması faydalı olabilir.

NE ALINIR

 •      —

VERGİ İADESİ

 •      —

UYARILAR

 •      Gideceğimiz ülkelerde yollar ve yol üzeri dinlenme tesisleri ülkemizdeki standartlarda değildir . Dolayısıyla varış saatlerimizde gecikmeler olabilir . Yemek arası süreleri uzayabileceği sebebiyle yanınızda kuruyemiş , bisküvit , kraker tarzı yiyecekler bulundurmanızı tavsiye ederiz .

FİLMLER

 •     —

MÜZİK

 •     —-