default-logo
Duration: Bilgi İçin Arayınız

 4-7 MAYIS 2018◊

♦Güney İtalya Tur Programı♦

–                                                                                 italy bayrak

 • Positano 

 • Amalfi

 • Napoli :  Castel Del Nuova ,Teatro San Carlo , Yeraltı Şehri , Pompei , Outlet

 • Capri Adası

 • Bari  

 • Bitonto 

 •  Matera 

 • Alborebello

 • Polignano A Mare

 1. GÜN İstanbul/Positano/Amalfi/Napoli

     Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde sabah 06:30 da buluşmamız ardından 08:35 THY tarifeli seferi ile 09:55 de Napoliye iniyoruz. Pasaport işlemlerimiz sonrası alanda bizi bekleyen otobüsümüzle ilk durağımız dillere destan Amalfi kıyıları ve kıyının en güzel kasabalarından Positano ve Amalfi . Öğle yemeği için serbest zamanımızda yine Amalfide . Ardından köhnemiş Napoli’ye geçiyoruz.  Burada Castel Del Nuova, Teatro San Carlo, Galeria Umberto’nun bulunduğu meydanda mola vererek ünlü pastane Gambrianusta İtalyan tatlılarının tadına bakacağız. Otelimize yerleştikten sonra meşhur Napoli pizzalarını denemek üzere kısa bir yürüyüşle Napolinin salaş , ilginç sokaklarından geçerek , en lezzetli pizzacılarından birine gideceğiz . Pizzamızı yedikten sonra tekrar otele dönüyoruz .

AmalfiplebiscitosquarePositano

 1. GÜN Napoli

     Sabah 07:00 da uyandırma ve otelde alacağımız kahvaltının ardından 08:30 hareketle kısa bir yürüyüş sonrası Napolinin Roma döneminden kalma yeraltı şehrine gideceğiz . Yeraltı şehri ziyaretimiz sonrası , M.S. 70 yılında Vezüv’ün patlamasıyla çamur ve kül altında kalıp bu sebeple günümüze kadar gelen en iyi korunmuş antik kent ünvanını alan Pompei’ye geçiyoruz . Yerel rehberimiz eşliğinde 2000 yıl öncenin sokaklarında yürüyerek , lokantaları , hamamları , konakları ve küller altında kalarak ölen insanların heykellerini görüyoruz . Pompei gezimiz sonrası öğlen yemeğimiz Pompeide domatesli makarna . Şimdi sıra dünyanın en bilinen adalarından birisi olan , manzaralarıyla dillere destan Capri .  Bu şirin adayı ziyaretimiz sonrası tekrar anakaraya dönerek alışveriş için Napoli outlete geçiyoruz . Akşam yemeği outletde serbest zaman içinde .

undergroundpompeiCapri 1

 1. GÜN Napoli/Bitonto/Bari

     Sabah 07:00 uyandırma ve kahvaltımızın ardından 08:30 hareketle Puglia bölgesi başkenti Bariye doğru yola çıkıyoruz . Adriyatik kıyılarına ulaştığımız zaman ilk durağımız bugünkü Barinin ilk kurulduğu yer olan Bitonto kasabası . Tipik Puglia mimarisi dar sokakları ile çok beğeneceğinizi umduğumuz kasaba ziyaretimiz sonrası öğle yemeği için deniz kenarında bir balık restoranına gideceğiz . Yemek sonrası tekrar Bitontoya dönerek günümüzde butik otel olarak kullanılan Bitontonun eski belediye sarayının çatısında çay molamız olacak . Çay molamızın ardından yapacağımız kısa bir otobüs yolculuğu sonrasında Barinin tarihi evlerinin bulunduğu bölgeye geliyor ve restore edilmiş tipik güney İtalya mimarisini yansıtan mahalleyi geziyoruz. Antalya Demre deki kiliseden çalınan Aziz Nicola’nın kemiklerinin getirildiği katedrali ziyaretimiz ardından alışveriş caddesinde çarşıyı gezebilmek için 20:00 a kadar serbest zaman. Akşam yemeği için gideceğimiz restoran italyanın en iyi mezelerini, makarnasını ve pizzasını yapıyor. Yemek sonrası Barideki otelimize yerleşiyoruz.

bitontoBitonto1bari

 1. GÜN Matera/Alborebello /Polignano A Mare/Bari/İstanbul

     Sabah 07:00 da uyandırma ve kahvaltımızın ardından 08:30 hareketle Puglianın herbiri değişik özellikleriyle meşhur kasabalarını gezmeye başlıyoruz . 2019 Avrupa kültür başkenti seçilen Matera , Truli isimli masalsı evleriyle ünlü Alborebello , deniz kenarında bir uçurumun üzerine kurulmuş deniz manzarasıyla bilinen Polignano A Mare göreceğimiz kasabalar . Öğle yemeğimiz yine bir balıkçıda .19:00 da havalimanına transfer ve 21:25 THY uçuşumuz ile 00:20 da İstanbul’a varışımız sonrası başka bir turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

materatrullircdws-polignano-a-mare-2015

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 850 Euro
 • Tek kişi farkı +150 Euro
 • Kredi Kartı Telefonla bizleri arayarak kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksitlendirme için sizler bankanızla konuşarak taksit yaptırabilmektesiniz. Ancak bankalarınız değişen oranlarda komisyon talep edebilirler.
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek İtalya Tur Bedeli açıklamasıyla günün kurundan Euro Karşılığı TL olarak]

  HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

 ◊İptal Şartları◊

 • 3 ay öncesine kadar tur iptal edilebilir.
 • 1 ay öncesine kadar tur bedelinin %50’si iade edilebilir.
 • 1 aydan daha kısa sürede tur bedelinin %20’si iade edilebilir veya son 4 güne kadar tura katılacak misafirimiz değiştirilebilir.

Tur Bilgileri◊

VİZE

İtalyaya giriş için Schengen vizesi gerekmektedir.

Yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarından vize istenmemektedir.

Pasaport’un geçerlilik tarihinin en az 6 ay olması gerekmektedir.


HAVAYOLU

Uçuşumuz TÜRK Havayolları ile olup yolculuk esnasında yemek ikramı olacaktır ve uçuşumuz yaklaşık 3 saat sürecektir.


OTOPARK

 • ATATÜRK HAVALİMANI OTOPARKI : Uçak saatlerimize göre yaklaşık 250 TL fiyatı bulunmaktadır.
 • İSPARK DÜNYA TİCARET MERKEZİ : Havalimanına 10 dakika mesafededir. Buradan 10 dakikada bir hareket eden Ring araçlar ile havalimanına ulaşmak mümkündür. Sahilyolu yeşilköy kavşağından havalimanına doğru giderken , Dünya Ticaret Merkezi tabelasından sağa girdiğinizde , İSPARK P+R tabelaları sizleri otoparka yönlendirecek . E5 yönünden gelen misafirlerimiz ise havalimanı yoluna girdikten sonra, havalimanı kapısından içeriye girmeden, tünel kavşaktan , Dünya Ticaret merkezi istikametine dönecekler. Tünelden çıkışta , İSPARK P+R tabelaları sizleri otoparka yönlendirecektir. Uçak saatlerimize göre yaklaşık 90 TL fiyatı bulunmaktadır.

ULKE GİRİŞ FORMU

Yok


GÜMRÜK BEYANI

Yok


DÖVİZ

Döviz olarak Euro kullanılmaktadır.


KREDİ KARTI

Yaygın olarak kullanılabilir.


İNTERNET

Otelimizde ücretsiz wifi mevcuttur.


HAVA DURUMU

20 ile 25 C arası bir sıcaklık beklenmektedir .


SAĞLIK

Sürekli kullanılan ilaçların yanında ağrıkesici, antibiyotik bulundurulması faydalı olabilir.


NE ALINIR

 


VERGİ İADESİ

 150 Euro üzeri alışverişlerinizde Vergi iadesi formu aldığınızda havalimanında Vergi iadesini almak mümkündür.


UYARILAR    

 


FİLMLER


MÜZİK