default-logo
Duration: 17 Şub 2022 - 20 Şub 2022

 17-20 Şubat 2022 ◊

♦Lapland Tur Programı♦

–                                                                                   flag-finlyandii

 • Rovaniemi : St. Claus Köyü , Ren Geyiği Kızağı , Husky Köpek Kızağı , Kar Motoru Safarisi

 • Kemi: Buz Otel , Buz Kıran Gemisi , Cam İgloo Otel

 1. GÜN İstanbul / Rovaniemi / Kemi

     Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde sabah 06:00 da buluşup 08:30 THY tarifeli seferimiz ile Finlandiya Rovaniemi ye hareket ediyoruz. 13:30 inişimizle birlikte kuzey kutup bölgesindeki karlar ve buzlar diyarı Lapland dayız. Bu andan itibaren her an yeşil mavi ağırlıklı bir renk yağmuru şeklinde görülebilen , meşhur kuzey ışıklarını görme ihtimalimiz var. Alanda bizi bekleyen otobüsümüz ile 2 saatlik yolculuğun ardından Kemi’ye varıyoruz .Varışımızı takiben dünyaca ünlü , her sene ocak ayında yeniden inşa edilen Buz otele gidiyoruz . Kar kale olarak adlandırılan , buzdan inşa edilmiş kompleksi gezip orada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Kuzey Işıklarının görülme ihtimaline karşılık Cam çerçeveli villalar şeklindeki Kemi Sea Glass otelimize yerleşiyoruz . Günün son programı olarak akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçeceğiz . Buradaki yemeğimiz tabiki Kuzey’in en meşhuru Somon Izgara . Gecelememiz Kemi’de Cam Otelimizde .

rovaniemiRENKEMİ

 1. GÜN Kemi / Rovaniemi

     Sabah 08:00 da uyandırmanın ardından kahvaltı sonrası, 09:30 da hareketle buzkıran gemisine geçiyoruz . Gemide rehberimiz öncelikle program hakkında bize kısa bir bilgi verdikten sonra , geminin makine dairesinden kaptan köşküne kadar olan tüm bölümlerini de vereceği bilgiler eşliğinde gezdiriyor . Ardından gemimizin buzla kaplı denizde buzları kırmasını seyretmek için vaktimiz olacak . Belli bir noktaya gelindiğinde gemimiz , buzla kaplı denizde duracak ve aşağıya indirilen iskele sayesinde bizler , buzla kaplı denizin üzerinde yürüme şansını elde edeceğiz . İsteyen misafirlerimiz gemi personelinin buzların üzerinden açacağı havuzda , özel kıyafetler giyerek yüzebilecek ( 300  EURO ) . 4 saat kadar sürecek olan bu yolculuğumuz sonunda Rovaniemi’ye doğru yola çıkıyoruz . Rovaniemide ilk durağımız Noel Baba’nın yaşadığı iddia edilen ve tüm dünya da Noel babanın köyü olarak bilinen St Claus köyü . Burada vereceğimiz 1.5 saatlik molada bu köy , tam kutup dairesi çizgisi üzerinde bulunduğundan , yürüyerek kutup dairesini geçmiş olacağız. İsteyen misafirlerimiz bu anı 10 eu karşılığında sertifikalandırabilirler . Ayrıca isteyen misafirlerimiz Noel Baba ile fotoğraf çektirmek , Noel Baba’nın postanesinden sevdiklerine kart göndermek , kızakla kaymak , süslü geyik kızaklarına binmek gibi aktiviteleri alabilirler .  Burada bizleri bekleyen otobüsümüzle buluşup Rovaniemideki otelimize geçiyoruz . 

snowmobilesnowmobile-safari-lapland-safarisaurora 3

 1. GÜN Rovaniemi

      08:30 uyandırma ve otelde alacağımız kahvaltı sonrası 09:30’da , Sami isimli orta asya kökenli insanların işlettiği bir geyik çiftliğine geçiyoruz . Bu çiftlikte ren geyikleri ile 0.5 km geyik kızağı sürüşümüz var . Geyik kızaklarımız bittikten sonra bu kezde kutup köpekleri olarak bilinen husky kızaklarına binmek üzere Husky çiftliği’ne gidiyoruz. Burada öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Husky köpekleri ile 8 km lik kızak yolculuğumuz olacak . Programlarımız henüz bitmedi . İsteyen misafirlerimizle EXTRA olarak kar motoru safarisi’ne çıkacağız (225 EURO) . Akşam üstü olarak planladığımız bu aktivitede , yaklaşık 45 dakikalık sürüş sonrasında , fırında somon ve patates salatası olarak akşam yemeğimizi alacağımız tahta kulübemize ulaşıyoruz . Bu eşsiz akşam yemeği tecrübesinden sonra , bu kez gece karanlığında aynı rotayı takip ederek , safari başlangıç noktamıza dönüyoruz . Aracımıza binerek Rovaniemideki otelimize geçiyoruz .

aurora_surprise_by_torivarn-d6qsunyhusky safarirein deer

 1. GÜN Rovaniemi / İstanbul

    Otelde alacağımız kahvaltı ardından Rehberinizin bildireceği saate kadar serbest zaman . 13:20 THY İstanbul uçağıyla turumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz . 

 ◊Tur Bedeli◊

 • İki kişilik odada kişi başı 1400 Euro
 • Tek kişi farkı +750 Euro
 • 1 Akşam Yemeği 1 Öğlen Yemeği Dahil !
 • Extra Turlarda Tur Öncesi Satın Alınması Durumunda 75 Euro İndirim ile 450 Euro olmaktadır .
 • Kredi Kartı Telefonla bizleri arayarak kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksitlendirme için sizler bankanızla konuşarak taksit yaptırabilmektesiniz. Ancak bankalarınız değişen oranlarda komisyon talep edebilirler.
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Lapland Tur Bedeli açıklamasıyla günün kurundan Euro Karşılığı TL olarak]

  HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

 ◊İptal Şartları◊

 • 3 ay öncesine kadar tur iptal edilebilir.
 • 1 ay öncesine kadar tur bedelinin %50’si iade edilebilir.
 • 1 aydan daha kısa sürede tur bedelinin %20’si iade edilebilir veya son 4 güne kadar tura katılacak misafirimiz değiştirilebilir.

Tur Bilgileri◊

VİZE

Finlandiyaya giriş için Schengen vizesi gerekmektedir.

Yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarından vize istenmemektedir.

Pasaport’un geçerlilik tarihinin en az 6 ay olması gerekmektedir.


HAVAYOLU

Uçuşumuz TÜRK Havayolları ile olup yolculuk esnasında yemek ikramı olacaktır ve uçuşumuz yaklaşık 3 saat sürecektir.


ULKE GİRİŞ FORMU

Yok


GÜMRÜK BEYANI

Yok


DÖVİZ

Döviz olarak Euro kullanılmaktadır.


KREDİ KARTI

Yaygın olarak kullanılabilir.


İNTERNET

Otelimizde ücretsiz wifi mevcuttur.


HAVA DURUMU

-20 ile -40 C arası bir sıcaklık beklemekteyiz .


SAĞLIK

Sürekli kullanılan ilaçların yanında ağrıkesici, antibiyotik bulundurulması faydalı olabilir.


NE ALINIR

Geyik postu , Orman Meyveli Çikolatalar , Orman Meyveli reçel ve içecekler , Kürk giysiler ( Porvoo )


VERGİ İADESİ

 150 Euro üzeri alışverişlerinizde Vergi iadesi formu aldığınızda havalimanında Vergi iadesini almak mümkündür.


UYARILAR    

Atatürk havalimanından itibaren kayak kıyafetleri ve botlarınızı giymenizi tavsiye ederiz . Eldiven , atkı ve berelerimizide unutmayalım .


FİLMLER


MÜZİK