default-logo

 ◊ 2017◊

♦EDİRNE Gurme Tur Programı♦

6e599cba4e9d67f75e33ae0297b58aa5_1352474144

EDİRNE : Selimiye Camii , Eski Edirne Evleri , Sarayiçi , Darüşşifa Müzesi , Tunca Nehri , Meriç Nehri , Edirne Tren Garı , Karaağaç

 

 

 

08:00 de Kirazlı Metro istasyonu otoparkından otobüsümüz hareket edecek.

11:00 civarı Edirne’ye ulaşmamız ardından ilk olarak, meşhur Edirne Ciğer tava’nın tadına bakmak üzere ciğercimize gidiyoruz. Şehir merkezinde olacağımız için ciğer yemek istemeyen misafirlerimiz Edirne köftesini deneyebilir yada yakındaki pastahanelerde çay kahve içerek dinlenebilir. Ciğerci sonrası, Mimar Sinan şaheseri, ustalık eseri, Selimiye camii ve çevresindeki eski Edirne evlerini geziyoruz. Gezimiz ardından verilecek serbest zamanda Arslanzade, Keçecizade gibi Edirne’nin ünlü badem ezmecilerinden, badem ezmesi, kavala kurabiyesi (bademli kurabiye), antepfıstık kurabiyesi, devai misk gibi şekerlemeler alınabilir. Ayrıca peynir şekeri ve leblebili akideler de Edirne’de ünlüdür. Selimiye Camii’nin çarşısı olan Arasta’da meyve sabunları , Edirne kari mücevher kutusu ve aynalı süpürge gibi hediyelikler mevcuttur. 

1198185-eski-edirne-evleri-kale-icicerkezkoy-edirne-tava-cigeri-foto-1edirnegenel2

Selimiye gezimiz sonrası otobüsümüze geçerek Edirne çevresini tanımaya başlıyoruz. Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi , günümüze gelemeyen, Topkapı sarayı öncesi Osmanlı Sarayı’nın olduğu yerdir. Burada yeniden aslına uygun olarak inşa edilen birkaç saray binası görülüp Darüşşifa (hastane) müzesi ziyaret edildikten sonra Tunca ve Meriç Nehirlerini, Edirne tren garını, Karaağaç’ı panoramik olarak görüyoruz. Meriç kıyısında bir çay molası verdikten sonra 17:30 gibi dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

edirne-de-ne-yapilir-6-1024x432sarayiçidarüş

Akşam yemeği yiyeceğimiz yer ünlü Trakya kıvırcık kuzularından ızgara külbastı ve pirzola alabileceğimiz çevresinde iyi bilinen bir lezzet durağı. Ayrıca kendi imalatı kavurma ve sucuklarınında tadına bakabilir ve beğenirseniz alabilirsiniz.

mangalmangal2pirzo

20:00 cıvarı akşam yemeklerimizi bitirdikten sonra İstanbul için hareket ediyoruz ve 23:00 civarı Kirazlı Metro durağında turumuz tamamlanıyor.

 

 

     ◊Tur Bedeli◊

  • Tek kişi 90 TL 
  • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Edirne Tur Bedeli açıklamasıyla )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

     ◊İptal Şartları

     Tura kayıt olduktan sonra iptal etmek mümkün değildir ancak son güne kadar gelecek misafirimiz değiştirilebilir.

     Tur Bilgileri

  1. Gezimiz sırasında yapılacak alışverişleri koyabilmek için boş bir çanta getirmenizi tavsiye ederiz.
  2. Hava Sıcaklığı …. beklenmektedir.