default-logo
Duration: 13 Haz 2022 - 19 Haz 2022

 13-19 Haziran & 20-26 Haziran 2022 ◊

♦ BENELUX Tur Programı♦

KÖLN / AMSTERDAM / BRUGGE / BRÜKSEL / PARİS / LÜKSEMBURG

Fransa

Hangi aşıları kabul ediyor?
 • Pfizer/BioNTech – 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
 • Moderna – 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
 • AstraZeneca (Vaxzevria) – 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
 • Janssen – (Johnson & Johnson) – 1. dozdan sonra en az 4 hafta geçme şartı.
PCR testi istiyor mu?
Aşı ve PCR Testi Zorunludur. PCR testinin seyahatten 48 saat önce yaptırılmış olması gerekmektedir.
Ek açıklama

COVID-19 Test: 

 • İlk biniş noktası (Kırmızı Liste); Türkiye, Afganistan, Beyaz Rusya, Botsvana, Brezilya, Kosta Rika, Küba, Eswatini, Gürcistan, Lesoto, Moldova (Cumhuriyeti), Karadağ, Mozambik, Namibya, Pakistan, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Güney Afrika, Surinam, Ukrayna veya Zimbabwe olan bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinden PCR testi veya COVID-19 Antijen testi olması gerekmektedir.
 • Tamamen aşılanmış yolcuların, ilgili düzenleyici kurumlar tarafından onaylanmış, geçerli bir aşı belgesine sahip olmaları gerekmektedir (AB dijital covid sertifikası almaları gerekmektedir. Nasıl alınacağına dair video linki ; https://www.youtube.com/watch?v=Uv_dtEZMvXY).

  o  Son dozlarını Hollanda’ya varmadan en az 14 gün ve en fazla 270 gün önce yaptırmış olmalıdır. Son dozun üzerinden 270 günden fazla geçtiyse hatırlatma dozu olunması gerekmektedir.

  o  Kabul edilen aşılar, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ve WHO tarafından onaylanan aşılardır.

  o   Tüm yolcular aşı beyanı formunu doldurmaları ve Hollanda sınır yetkililerine sunmaları gerekmektedir. (form ektedir)

  o  Türkiye Ülke girişten en az 14 gün önce aşı yaptırdıklarına veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son altı ay içinde COVID-19 has

Hollanda

Hangi aşıları kabul ediyor?
PCR testi istiyor mu?
Çift doz aşısını olmuş kişilerden PCR Testi istenmemektedir.
Ek açıklama

o Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), AZD1222 (SK Bioscience Co Ltd.), Covieshield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm ve Sinovac.

 

COVID-19 Test: 

 • Aşı olmamış tüm yolcular; varıştan önce 0-48 saat içerisinde alınmış negatif LAMP, MPOCT, NAAT, PCR, RT-PCR, TMA testi veya ilk biniş saati itibariyle 0-24 saat içerisinde alınmış Antijen testi olması gerekmektedir.
  o Test sonucu İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Flemenkçe olmalıdır.

Belçika

Hangi aşıları kabul ediyor?
 • Pfizer/BioNTech – 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
 • Moderna – 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
 • AstraZeneca (Vaxzevria) – 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
 • Janssen – (Johnson & Johnson) – 1. dozdan sonra en az 4 hafta geçme şartı.
PCR testi istiyor mu?
Ek açıklama

Çift doz geçerli aşısını olanlardan PCR talep edilmez.

Aşısız yolculardan PCR testi istenmektedir.

Almanya

Hangi aşıları kabul ediyor?
 • Pfizer/BioNTech – 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı.
PCR testi istiyor mu?
Ek açıklama
 • Aşı olmamış12 yaşından küçük çocuklar, yalnızca aşı olmuş bir ebeveynin eşliğinde Almanya’ya seyahat edebilir.
 • 6 ay önce düzenlenmiş COVİD 19 bağışıklık sertifikası ve kalkıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş bir doz aşı sertifikasına sahip misafirlerimiz de seyahat edebilir.
 • 1. GÜN 13 / 20 Haziran İSTANBUL / KÖLN / AMSTERDAM ( 260 KM )
  • 04:45 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Turk Havayolları kontuarından bagaj, bilet ve biniş işlemleri
  • 07:15 TK 1671 sefer sayılı uçak ile Köln’e hareket
  • 09:35 Yerel saat ile Köln’e varış

       Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Köln’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Şehir turumuzda Gotik Katedrali, alışveriş caddeleri ve Rhein Nehri Köln’de görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Amsterdam’a hareket. Panoramik Amsterdam şehir turu. Dam Meydanı ve Kraliyet Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 2.GÜN 14 / 21 Haziran AMSTERDAM
     Sabah kahvaltısının ardından Marken & Zaanse Schans & Volendam gezisi için hareket ediyoruz. Marken kasabasında balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilirsiniz. Yel değirmenleri ile büyülü bir kasaba olan Zaanse Schans’ı görme ve fotoğraf çektirme fırsatı yakaladıktan sonra şirin bir sahil kasabası olan Volendam’a hareket ediyoruz. “Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam’a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz ve sonrasında serbest zaman.

 • 3.GÜN 15/22 Haziran AMSTERDAM / BRUGGE ( 265 KM ) / BRÜKSEL ( 100 KM )
 •        Sabah kahvaltısının ardından Brugge’e doğru hareket ediyoruz. Suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Belçika’nın Venedik’i” olarak anılan ve II. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehrin tarihi yapısı, orta çağ mimarisi günümüze kadar bütünlüğünü koruyabilmiştir. Şehir meydanında karşımıza çıkan ve tek katlı, adeta pastayı andıran renkli çatılı evleri, kiliseler, heykeller ve taşlı orta çağ kent yolları bizi adeta bir masalın içine çekecek. Buradan hareketle Brüksel’e transfer oluyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Belçika’nın başkenti olan Brüksel aynı zamanda Avrupa Birliği ve NATO ile alakalı birçok kuruma ev sahipliği yapıyor. Tarih boyunca barındırdığı birçok tarihi eseri korumayı başarabilen bu şehirdeki gezimizde Avrupa’nın en ünlü ve en hareketli meydanlarından biri olan Grand Place ve gotik tarzdaki tarihi, mimari dokusu ile ünlü birçok tarihi mekân ve caddede panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyor ve sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Ardından serbest zaman .

 • 4.GÜN 16/23 Haziran BRÜKSEL / PARİS ( 315 KM )
 •    Sabah kahvaltısının ardından Paris’e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden turumuzda Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve piramit, D’orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon’un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 • 5.GÜN 17/24 Haziran PARİS
 • Disneyland (120 Euro + 25 Euro ( Çift Park Giriş İmkanı )) // (ulaşım + rehberlik)
 •      Sabah kahvaltısının ardından Disneyland ile veya Outlet turu için yola çıkıyoruz . Disneyland Turu: Disney’in büyülü dünyasına giriş yapacağınız turumuzda tüm gün park içerisinde eğlenceli aktivitelere katılabilir, Park içerisinde dolaşırken dans eden veya imza dağıtan Walt Disney karakterleri ile karşılaşabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 • 6.GÜN 18/25 Haziran PARİS
 • Paris by night (30 Euro) // (ulaşım + rehberlik)
 •      Sabah kahvaltısının ardından Paris İkonları ve Seine Nehri turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Verilecek fotoğraf molasında arzu eden misafirlerimiz kuleye bilet alarak çıkabilir. Daha sonra, tekne ile Seine Nehri üzerinde tekne çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmakta. Nehir gezisi sonrası şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından, vergisiz parfüm, kozmetik ürünleri ve saat alabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

 • 7.GÜN 19/26 Haziran PARİS / LÜKSEMBURG ( 371 KM )
      Sabah kahvaltısının ardından Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda;  Petrus Vadisi’ni, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, şehir katedralini, Dükler sarayını görme imkânına sahip olacaksınız. Lüksemburg şehir merkezinde ki serbest zamanımızın ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Tur Bedeli◊

 • İki Kişilik Odada kişi başı 975 €
 • Tek kişi farkı +330 €
 • Vize Ücreti Tur Bedeline Dahil Değildir . ( +140 € )
 • Kredi Kartı Telefonla bizleri arayarak kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksitlendirme için sizler bankanızla konuşarak taksit yaptırabilmektesiniz . Ancak bankalarınız değişen oranlarda komisyon talep edebilirler.
 • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Benelux Tur Bedeli açıklamasıyla günün kurundan Euro Karşılığı TL olarak )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

Tur Bilgileri◊

VİZE

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.· Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce teslimi gerekmektedir.· Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ASIMGİL TURIZM kesinlikle sorumlu değildir. 

HAVAYOLU

 •      Uçuşumuz THY ile olup yemek ikramı olacaktır .
 •      Miles&Miles sadakat kartı olan misafirlerimiz uçuş millerini işletebilirler.

OTOPARK

 • İSTANBUL HAVALİMANI OTOPARKI : Uçak saatlerimize göre yaklaşık 500 TL fiyatı bulunmaktadır.

ULKE GİRİŞ FORMU

 •      —

GÜMRÜK BEYANI

 •      —

DÖVİZ

 •      Turumuzda Euro kullanılmaktadır .

KREDİ KARTI

 •      Yaygın olarak kullanılabilir.

İNTERNET

 •      Otellerimizde ücretsiz wifi mevcuttur.

HAVA DURUMU

 •      16 ile 30 C arası bir sıcaklık beklemekteyiz. Yağmur ihtimal dahilindedir.

SAĞLIK

 •      Sürekli kullanılan ilaçların yanında ağrıkesici, antibiyotik bulundurulması faydalı olabilir.

NE ALINIR

 •      —

VERGİ İADESİ

 •      —

UYARILAR

 •      Gideceğimiz ülkelerde yollar ve yol üzeri dinlenme tesisleri ülkemizdeki standartlarda değildir . Dolayısıyla varış saatlerimizde gecikmeler olabilir . Yemek arası süreleri uzayabileceği sebebiyle yanınızda kuruyemiş , bisküvit , kraker tarzı yiyecekler bulundurmanızı tavsiye ederiz .

FİLMLER

 •     —

MÜZİK

 •     —-