default-logo

 

 ◊ 2017◊

♦Adana-Tarsus Gurme Tur Programı♦

  • ADANA : Yağ Camii ,  Büyük Saat , Ulu Camii , Ramazanoğlu Köşkü , Taş Köprü , Sabancı Camii , Atatürk’ün kaldığı Ev , Sinema Müzesi

  • TARSUS : Ashab-ı Kehf 7 Uyurlar Mağarası , Şahmeran Anıtı , Eski Camii , Danyal Peygamber Makamı Camii , Ulu Camii , Kırkkaşık Bedesteni , St. Paul Kilisesi , Antik Roma Yolu , Tarsus Evleri , St. Paul Kuyusu , Kleopatra Kapısı , Nusret Mayın Gemisi

05:00 Atatürk Havalimanı buluşmamız sonrası 06:30 THY uçuşumuz ile Adana’ya yola çıkıyoruz.

– 08:00 varışımızın ardından alanda bizi bekleyen otobüsümüz ile lezzet duraklarımızdan ilkine gidiyoruz. Güneydoğu yöresine has kahvaltılıklardan ciğer şiş’in yenilebileceği en iyi restoranlardan birinde bolca meze ve ciğer şiş ile sıradışı kahvaltımızı yapıyoruz. Efendim sabah sabah ciğermi yenirmiş diyen misafirlerimiz için çevre pastahanelerden yine yöreye has sıkma ( Lavaşa sarılmış baharatlı lor peyniri ) yada simit , poğaça getirttireceğiz . 

bedoAdana-Taş-KöprüBu-yu-ksaat1

– Kahvaltı faslı sonrası eski Adana’nın merkezinde Yağ Camii, Büyük Saat, Ulu Camii ve Ramazanoğlu Köşkünü göreceğimiz kısa bir yürüyüşümüz olacak. Ardından Taş Köprüde foto molası sonrası Tarsus’a doğru hareket ediyoruz. Tarsus öncesi yol üzerindeki durağımız Ashab-ı Kehf 7 Uyurlar mağarası . Burada kurulan yöre pazarından Keven balı , Keçiboynuzu kahvesi , Limon , Adaçayı , Biberiye gibi ürünler alma imkanımız olacaktır. Tarsus merkezinde ise Eski Camii , Şahmeran Anıtı , Danyal Peygamber Makamı Camii , Ulu Camii , Kırkkaşık Bedesteni , St Paul Kilisesi , Roma Antik Yolu ve Eski Tarsus evleri , St Paul Kuyusu görülmek üzere yapılacak yürüyüşün ardından serbest vakit kullanacağız.

antik-yol-tarsus-resimleritarus evKirkkasik-Bedesteni-Tarsus
– Tarsus ziyaretimizi tamamladıktan sonra Adana’ya dönüyoruz . 19:30 varışımızla bu kez ünlü Adana kebabının ve Şalgam suyunun tadına bakmak için yine en iyi adreslerden biri olarak tavsiye edilen restoranımızda akşam yemeğimizi alacağız . Ardından Adana’ya has Halka tatlısı ve diğer sıcak hamur işi tatlıların tadına bakabileceğimiz tatlıcımıza uğruyoruz.

adana kebaAdana Kebab
– 21:20 de dönüş uçağımız için hareket ediyoruz 22:50 THY uçağımız ile 00:50 Atatürk Havalimanına varıyoruz. Turumuzun Sonu .

 

     ◊Tur Bedeli◊

  • Tek kişi 400 TL ( Uçak + Otobüs)
  • Ödeme için Banka Hesabı (İsim soyisim belirterek Adana Tur Bedeli açıklamasıyla )

HALKBANK Güneşli ( 9816 ) Atlas Tekstil Turizm Sağlık ve Yayıncılık San. Ltd. Şti. IBAN: TR 9300 0120 0981 6000 1026 0348

     ◊İptal Şartları◊

     Tura kayıt olduktan sonra iptal etmek mümkün değildir ancak son 3 güne kadar gelecek misafirimiz değiştirilebilir.

     Tur Bilgileri◊

  1. Uçuşumuz erken saaate olması ve  gezimiz tam gün yoğun bir program olması sebebiyle gece 21:00 da istirahate çekilmenizi öneririz.
  2. Gezimiz sırasında yapılacak alışverişleri koyabilmek için boş bir çanta getirmenizi tavsiye ederiz. Özellikle Şalgam suyu ve Biber salçası gibi yanımıza uçak kabinine alamayacak olduğumuz ürünleri , uçağın bagajına vermemiz gerekmektedir. 
  3. Havalimanına gelen misafirlerimizin , 0532 414 73 74 no’lu telefondan Rehberimiz Adil Asımgil’e bilgi vermeleri rica olunur.
  4. Havalimanında biniş kartlarımızı alırken hem gidiş hemde dönüş için almanız rica olunur.
  5. THY uçuşumuzda sandviç ikramı olacaktır. Ancak Adanadaki kahvaltımızı daha iştahla yapabilmek için uçakta yememenizi ve Akşam yemeği için de aynı mantıkla öğle yemeğini hafif tutmanızı tavsiye ederiz. Uçakta ikram edilen bu sandviçleri öğlen yemeğimizde atıştırmalık olarak kullanabiliriz.
  6. Hava Sıcaklığı …. beklenmektedir.